- Bir oktabin kaç kg'dır? 
  Yaklaşık 250kg'dır.

- Bir tıra kaç adet oktabin koyulabilir?
  52 adet.

- Bir kamyona kaç adet oktabin koyulabilir?
  28 adet.

- Ürünler ile ilgli detaylı bilgileri nereden bulabilirim?
  Ürün kataloğumuzda her ürün için ayrı ayrı hazırlanmış,sayfanın alt kısmında ürün detaylarını içeren PDF dosyaları bulunmaktadır.

 

 
  Oktabin ölçüleri için tıklayınız 
  Koli ölçüleri için tıklayınız
 
 
 
 
 
 

Oktabin

En: 102cm

Boy: 119cm

yükseklik: 109cm

İhracat Kolisi

En: 41cm

Boy: 59cm

yükseklik: 39cm

Kapak ve Separatör Kolisi

En: 59cm

Boy: 59cm

yükseklik: 51cm

Palet

En: 100cm

Boy: 120cm

yükseklik: 14cm

 
 

 

 

PET Nedir?

Polietilen tereftalat, (PET, PETE, PETP) polyester ailesine ait poli kondenzasyon metoduyla üretilen termoplastik bir malzemedir. Meşrubat, yiyecek ve içecek kapları,sentetik fiber gibi kullanım alanları vardır. Isıl işlenmesine bağlı olarak, amorf (şeffaf) ve yarı-kristal (opak ve beyaz) malzeme olarak mevcuttur.

 

En önemli kullanım avantajı, tamamen geridönüşebilir olmasıdır. Diğer plastiklerden farklı olarak, polimer zincirleri, sonraki kullanımlar içinde eski halini almış durumdadır. PET hammadde tanımlama kodu olarak 1 ile ifade edilir.

PET kalınlığına bağlı olarak yarı-rijit (yarı-katı) ve rijit (katı) olabilir. Çok hafiftir. İyi bir gaz ve nem bariyeri olarak kullanılır. Serttir ve darbeye karşı dayanıklıdır. Doğal olarak renksiz ve şeffaftır. İnce film olarak üretildiğinde, PET sıklıkla alüminyum ile kaplanır ; yansıtıcı ve opak bir hale gelir. PET şişeler, mükemmel bariyer malzemesi olup, özellikle meşrubatlar için çok yaygın kullanım alanı vardır.

Fiber veya cam partikül dolgulu olduğunda, kayda değer bir şekilde sert ve daha uzun ömürlü bir hal alır.

 

PET Şişe/Kavanoz üretimi

PET şişe/kavanoz üretilmeden önce hammadde halindedir bunun kalıp şekline döndürülmesi gerekir. Üretim yerlerinde bunu yapan değişik şekilde makinalar bulunmaktadır. Hammadde özel şartlarda kurutulduktan sonra kalıp gözlerine konur. Kalıp çıktıktan sonra 4 derece soğuk su ile soğutulur. Bir diğer önemli ayrıntı ise PET şişe/kavanoz basan makina’nın kovan ısısıdır. Bu ısının 270 dereceden az olmaması gerektiği gibi 300 dereceden yüksek olmamalıdır. Bundan sonraki aşama ise pet şişeye/kavanoza asıl şeklini veren şişirme aşamasıdır. Bu bölümde kalıba özel makinalar ile 33 barlık bir hava basıncı uygulanır.

                          

    (hammadde geri dönüşüm kodu)           (Polietilen tereftalat zincir yapısı)